تبلیغات
شهدا شرمنده ایم... - شهید حسن بخشایش
شهدا را به خاک نه بلکه به خاطره ها بسپاریم...
. مقام معظم رهبری : شهادت بالاترین پاداش و مزد فی سبیل الله است *** هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
باسلام...
به وبلاگ "شهدا شرمنده ایم..." خوش آمدید.
نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
مطالب اخیر وبگاه

برادر حسن بخشایش در خانواده ای مذهبی و مستضعف در سال 1336 در تهران بدنیا آمد و در میان انبوه مشكلات حاكم بر خانواده رشد و نمو كرد . او با برخورداری از نعمت محرومیت كه سازندگی ممعجزه آسا دارد ‚پایه هـــــای شخصیت انسانی خود را پی ریزی كرد و هیچگاه از تلاش و كوشش در راه نیل به هدف كه یكی از خصایص او بود ‚ باز نایستاد . وی در برابر مشكلات با خونسردی  و متانت ‚مقاومت میكرد و بجای متابعت از احساسات میكوشید تــا مشكلات را از سر راه بر دارد . وی در سال 1355 وارد دانشگاه علوم تبریز شد .

 

برادر حسن از بدو ورود به دانشگــاه بمرور وارد فعالیتهای سیاسی گردید . همگام با آغاز جنبش اسلامی برهبری امام خمینی پس از مقاله تحریك آمیـز روزنامه اطلاعات در سال 56 و قیام مردم مسلمان تبریز صورت فعالانه تری به مبارزات خود داد و در پخش و تكثیر اطلاعیه های امام در تبریز نقش چشم گیری بر عهده داشت . در سال 57 با اوج گیری مبارزات انقلابی مـــــردم و بدنبال تشكیل گروه مسلحی همراه با تنی چند از برادران و بزحمت هم رزمش اسلحه تهیه نمود و مقدمات یـــــك حركت مسلحانه علیه رژیم را فراهم آوردند ‚ ولیكن با پیروزی انقلاب اسلامی استفاده از سلاحهای مذكور میســـــر نشد. بعد از انقلاب با گشایش دانشگاهها به تبریز رفته و به اتفاق برادران همفكر خویش كانون نهضت اسلامـــــــی را بنیاد نهادند .

 در كانون از نقش پر تحركی بر خوردار بود و رابط كانون با حزب و سایر نهادهای نو پای انقلابــی در تهران بود و از همان آغاز كار ‚ تمایل زیادی به همكاری با حزب جمهوری اسلامی از خود نشان میداد . وی در سـال 58 در آشوبی كه حزب منحلة‌خلق مسلمان در آذر بایجان عزیز بوجود آورد ‚ با تنها نیروئی كه در مقابل حــــــزب مذكور مقاومت میكرد ‚ همكاری نزدیك و صمیمانه ای داشت . پایگاه این نیروی اسلامی دانشگاه بود.

 وی در تهیــه برنامه های رادیو و تلویزیون آذربایجان با برادران انقلابیش همكاری نزدیكی داشت . پس از درهم شكستن خلـــــق مسلمان به اتفاق تنی چند از یارانش جهاد سازندگی دفتر تبریز را ایجاد نمودند ودرسال 59 همگام با آغاز انقـــلاب  فرهنگی از دانشگاه تبریز كه وی یكی از مؤثرترین این حركت انقلابی بود به تهران آمده و پس از چند ماه فعالیتهای پراكنده از مهر ماه 59 همكاری نزدیك و تشكیلاتی خود را با حزب جمهوری اسلامی آغاز نمود و تا لحظه شهادت از اعضای پر ثمر حزب جمهوری اسلامی بود .

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
وصیت نامه شهداء
وصیت شهدا
پیوندهای وبگاه
طراح قالب
ثامن تم
برچسب‌ها
وبلاگ های به روز
لیست وبلاگهای به روز شده
طراح قالب