تبلیغات
شهدا شرمنده ایم... - شهید سید موسی نامجو
شهدا را به خاک نه بلکه به خاطره ها بسپاریم...
. مقام معظم رهبری : شهادت بالاترین پاداش و مزد فی سبیل الله است *** هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
باسلام...
به وبلاگ "شهدا شرمنده ایم..." خوش آمدید.
نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
مطالب اخیر وبگاه

 شهیدی پرتلاش و اسوة ایمان و اهلیت
سخن از افسری بلند قدر وشهیدی پرتلاش و نستوه و آزاده ای است كه اسوه و نمونة ایمان و اهلیت همه دانشجویان غیور دانشكده افسری میهن اسلامی ماست واستاد و مدرس آنان ، سخن از شهید‹‹ نامجو›› است . هموكه در دل سالهای تار و خفقان آور اولین عضو نظامی سازمانی ضد رژیم بود . و پس از پیروزی انقلاب اسلامی را پی ریزی كرد .


باری :
سرتیپ شهید نامجو در سال 1317 در بندر انزلی بدنیا آمد و پس از طی دوران تحصیلات ابتدائی و متوسطه به دانشكده افسری راه یافت ، و پس از گذراندن دورة آن دانشكده وارد دانشكدة نقشه برداری شد و با درجة مهندسی در همان رشته فارغ التحصیل گردید . شهید نامجو در زمان پیروزی انقلاب اسلامی عضو هیأت علمی دانشكده افسری بود و سپس به سمت فرماندهی آن دانشكده منصوب شد . پس از شهادت دكتر مصطفی چمران ، شهید نامجو از سوی امام خمینی رهبركبیر انقلاب اسلامی به عنوان نمایندة ایشان در شورای عالی دفاع انتخاب شد . و در كابینه بقدری مخلصانه و صادقانه و متواضع كار می كرد كه حدی برایش نمی توان در نظر گرفت او هنگامیكه در ستاد مشترك بود و زمانیكه فرمانده دانشكده افسری شد و بعد ازآن بعنوان وزیر دفاع انتخاب گردید در تمام آن مسئولیت ها هیچگونه تغییری منفی در روحیه اش پیدا نشد و همیشه همان ‹‹ نامجو ›› مخلص بود .


شهید نامجو هنگامی كه وزارت دفاع را پذیرفت تصمیم گرفت تا آنجا كه ممكن است در این وزارتخانه تغییرات اساسی بوجود بیاورد و در رفع نارسائیهای آن بكوشد .
وی آنچنان مورد محبت دانشجویان دانشكده افسری بود كه یكایك دانشجویان در شهادت و از دست دادن وی كه استادی توانا ، مؤمن و مدیر بود، اشك ریختند .
شهید نامجو سعی می كرد كه دانشكده افسری را با ‹‹ فیضیه ›› مرتبط سازد و در این راه سخت در تلاش بود .


با وجود مراتباتی كه ارتش شاهنشاهی از كلیه نظامیان بعمل می آورد و آنها را از تماس با متفكران مذهبی دور نگه میداشت ولی سرتیپ نامجو بطور مخفیانه در این جلسات شركت داشت و به همین جهت طرح یك سازمان نظامی سیاسی را در سالهای 46 ـ 45 با شهید منتظری و شهید آیت و شهید عباسپور و دیگران پی ریزی كردند كه مرامنامة آن در 14 اصل تدوین شد و پس از آن كار عضوگیری برای این سازمان آغاز گردید . اولین عضو نظامی این سازمان شهید نامجو بود كه به كار شناسائی افراد مؤمن و متعهد و جذب آن به سازمان مبادرت كرد كه یكی از این افراد سرهنگ شهید كلاهدوز بود كه بعداً قائم مقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد .

وی یكی از افرادی بود كه توسط شهید نامجو در دوران خفقان رژیم طاغوت به آن سازمان مخفی اسلامی معرفی گردید . این سازمان به خاطر موقعیتی كه داشت مرامنامه اش به روی كاغذ هم آورده نشد و اعضای آن متن مرامنامه را فقط حفظ كردند.
امید آنكه همراه با همة شاگردان و همكاران و رزمندگان پر تلاش ما راه او و سایر شهدا را تا آخرین توان و لحظه ادامه دهیم . انشاءالله 
• پس از پیروزی انقلاب اسلامی اولین طرح بازسازی ارتش جمهوری اسلامی را شهید نامجو پی ریزی كرد .
• پس از شهادت دكتر مصطفی چمران ، شهید نامجو از سوی امام خمینی به عنوان نمایندة ایشان در شورایعالی دفاع انتخاب شد .
• شهید نامجو سعی می كرد كه دانشكدة افسری را با ‹‹ فیضیه ›› مرتبط سازد و در این راه سخت در تلاش بود .

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
وصیت نامه شهداء
وصیت شهدا
پیوندهای وبگاه
طراح قالب
ثامن تم
برچسب‌ها
وبلاگ های به روز
لیست وبلاگهای به روز شده
طراح قالب