شهدا شرمنده ایم...
شهدا را به خاک نه بلکه به خاطره ها بسپاریم...
درباره وبلاگ


باسلام...
به وبلاگ "شهدا شرمنده ایم..." خوش آمدید.

مدیر وبلاگ : علی حاضری
نویسندگان
تبلغات
صبح بیداری
  پایگاه اطلاع رسانی صبح بیداری
!!!لوگوی ما
امکانات جانبی
خبرنامه شهداء

  باسلام خدمت شما کاربران گرامی
  شمامی توانید با عضویت در خبرنامه شهدا
  از مطالب
  جدید و به روز وبلاگ
  بهره مند شوید!
  برای عضویت در کادر اول نام
  و در کادر دوم ایمیل
  خود را وارد نمایید

امکانات جانبی

 شهیدی پرتلاش و اسوة ایمان و اهلیت
سخن از افسری بلند قدر وشهیدی پرتلاش و نستوه و آزاده ای است كه اسوه و نمونة ایمان و اهلیت همه دانشجویان غیور دانشكده افسری میهن اسلامی ماست واستاد و مدرس آنان ، سخن از شهید‹‹ نامجو›› است . هموكه در دل سالهای تار و خفقان آور اولین عضو نظامی سازمانی ضد رژیم بود . و پس از پیروزی انقلاب اسلامی را پی ریزی كرد .


باری :
سرتیپ شهید نامجو در سال 1317 در بندر انزلی بدنیا آمد و پس از طی دوران تحصیلات ابتدائی و متوسطه به دانشكده افسری راه یافت ، و پس از گذراندن دورة آن دانشكده وارد دانشكدة نقشه برداری شد و با درجة مهندسی در همان رشته فارغ التحصیل گردید . شهید نامجو در زمان پیروزی انقلاب اسلامی عضو هیأت علمی دانشكده افسری بود و سپس به سمت فرماندهی آن دانشكده منصوب شد . پس از شهادت دكتر مصطفی چمران ، شهید نامجو از سوی امام خمینی رهبركبیر انقلاب اسلامی به عنوان نمایندة ایشان در شورای عالی دفاع انتخاب شد . و در كابینه بقدری مخلصانه و صادقانه و متواضع كار می كرد كه حدی برایش نمی توان در نظر گرفت او هنگامیكه در ستاد مشترك بود و زمانیكه فرمانده دانشكده افسری شد و بعد ازآن بعنوان وزیر دفاع انتخاب گردید در تمام آن مسئولیت ها هیچگونه تغییری منفی در روحیه اش پیدا نشد و همیشه همان ‹‹ نامجو ›› مخلص بود .


شهید نامجو هنگامی كه وزارت دفاع را پذیرفت تصمیم گرفت تا آنجا كه ممكن است در این وزارتخانه تغییرات اساسی بوجود بیاورد و در رفع نارسائیهای آن بكوشد .
وی آنچنان مورد محبت دانشجویان دانشكده افسری بود كه یكایك دانشجویان در شهادت و از دست دادن وی كه استادی توانا ، مؤمن و مدیر بود، اشك ریختند .
شهید نامجو سعی می كرد كه دانشكده افسری را با ‹‹ فیضیه ›› مرتبط سازد و در این راه سخت در تلاش بود .


با وجود مراتباتی كه ارتش شاهنشاهی از كلیه نظامیان بعمل می آورد و آنها را از تماس با متفكران مذهبی دور نگه میداشت ولی سرتیپ نامجو بطور مخفیانه در این جلسات شركت داشت و به همین جهت طرح یك سازمان نظامی سیاسی را در سالهای 46 ـ 45 با شهید منتظری و شهید آیت و شهید عباسپور و دیگران پی ریزی كردند كه مرامنامة آن در 14 اصل تدوین شد و پس از آن كار عضوگیری برای این سازمان آغاز گردید . اولین عضو نظامی این سازمان شهید نامجو بود كه به كار شناسائی افراد مؤمن و متعهد و جذب آن به سازمان مبادرت كرد كه یكی از این افراد سرهنگ شهید كلاهدوز بود كه بعداً قائم مقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد .

وی یكی از افرادی بود كه توسط شهید نامجو در دوران خفقان رژیم طاغوت به آن سازمان مخفی اسلامی معرفی گردید . این سازمان به خاطر موقعیتی كه داشت مرامنامه اش به روی كاغذ هم آورده نشد و اعضای آن متن مرامنامه را فقط حفظ كردند.
امید آنكه همراه با همة شاگردان و همكاران و رزمندگان پر تلاش ما راه او و سایر شهدا را تا آخرین توان و لحظه ادامه دهیم . انشاءالله 
• پس از پیروزی انقلاب اسلامی اولین طرح بازسازی ارتش جمهوری اسلامی را شهید نامجو پی ریزی كرد .
• پس از شهادت دكتر مصطفی چمران ، شهید نامجو از سوی امام خمینی به عنوان نمایندة ایشان در شورایعالی دفاع انتخاب شد .
• شهید نامجو سعی می كرد كه دانشكدة افسری را با ‹‹ فیضیه ›› مرتبط سازد و در این راه سخت در تلاش بود .

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
صفحات جانبی
وبلاگ
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic