تبلیغات
شهدا شرمنده ایم... - شهید غلام عباس رنجبر
شهدا را به خاک نه بلکه به خاطره ها بسپاریم...
. مقام معظم رهبری : شهادت بالاترین پاداش و مزد فی سبیل الله است *** هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
باسلام...
به وبلاگ "شهدا شرمنده ایم..." خوش آمدید.
نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
مطالب اخیر وبگاه

شهید بزرگوار دكتر غلامعباس رنجبر دارنده مدرك دكترای علوم كشاورزی و ژنتیك از دانشگاه ایالات اوكلاهاما آمریكا در سال1326 در خانواده ای صمیمی و با صفا در شهر داراب چشم به جهان گشود یازده ساله بود كه پدر خود را از دست داد او از با استعداد ترین نوابغ زمان خود بود به طوری كه پس از مدرك دیپلم با معدل 19 در كنكور شركت كرد و در یازده رشته مختلف قبول شدكه از میان آنها رشته كشاورزی را انتخاب كرد و مهندسی كشاورزی را با بالاترین امتیاز بعنوان دانشجوی رتبه اول از آن دانشگاه كسب كرد اینك جهت آشنایی بیشتر با خصوصیات شهید دكتر رنجبر خدمت دكتر عنایت الله زارع نژاد رسیدم تا ایشان خاطرات دوران تحصیلی شهید دكتر را برایمان باز گو كند با تشكر از ایشان .

 

با سلام و تعظیم و تكریم به روح شهید غلامعباس رنجبر عزیزی كه تا آخرین لحظات زندگی صمیمی ترین دوست من در دوران تحصیل و بعد از تحصیل بود پس از فارغ التحصیلی از دانشكده كشاورزی كرج و احراز مقام اول سعی داشت در ایران بماند و با همان مطالبی كه برداشت كرده بود به مردم محروم این مملكت خدمت نمائد اما با اصرار زیاد بنده كه یكی از دوستان نزدیكشان بودم تصمیم گرفت برای ادامه تحصیل به خارج از كشور برودتا با تكمیل اطلاعات خود بتواند خدمت بیشتر و بزرگتری به وطن و اسلام كند كه حقیقتاً تمام سلولهای بدنش عاشق دین و مذهب بود به مردم فقیر این مرز و بوم م بنماید در آن زمان بار سفر به كشور ایالات آمریكا را بست هر چند علاقه ای به آن كشور نداشت و چندین بار برای ادامه تحصیل به كشورهای دیگری بفرستد كه متاسفانه موفق شوی با بورسی كه دولت آن زمان به دانشجویان ممتاز می دادند به ایالات اوكالهو ما در شهر استبروانی كه یكی از ایالات آمریكا می باشد رفتند این ایالات یكی از بهترین داشگاههای دنیا در رشته كشاورزی و آمار كشاورزی داشت.

 ایشان در تمام مدتی كه در آمریكا بودند دو كار انجام می دادند یكی تحصیل در رشته مورد علاقه خود كه همان كشاورزی و آمار كشاورزی بود و دیگری تبلیغ بر علیه نظام حكومتی آمریكا و بالعكس تبلیغ شدید به نفع اسلام انقلابی به طوری كه چندین بار از طرف سازمان جاسوسی آمریكا مورد تهدید و اخراج از كشور آمریكا گردیده بود اما او كسی نبود كه به این بادها بلرزد و این همه تهدیدها در وی تا بگذارد در تمام دورانی كه در آمریكا بود در هر كلاسی و در هر درسی شاگرد اول بود هیچ وقت نمره كمتر از حد را در این رشته نگرفت ، استادش بارها گفته بود و در مسافرتی كه این جانب به آمریكا داشتم و تلفنی با ایشان كه بازنشسته شده بودند تماس گرفتم گفتند كه در دوران سی ساله استادی من فردی و دانشجوئی با این استعداد و پشتكار و اعتقاد و ایمان به راه انقلابی خود ندیده بودم به او پیشنهاد كرده بودم كه پس از باز نشستگی من تنها كسی كه می تواند جانشین من باشد تو هستی و از او بارها تقاضا نمودم كه بلافاصله پس از پایان بازنشستگی من كرسی اسنادی آن رشته را تصاحب كند . نامبرده فرمودند من یك ذره از خاك وطنم را با تمام كشور آمریكا كه دارد عوض نمی نمائم . اجازه دهید من به كشور خود برگردم و در بین همان مردمی كه این امكانات برایم فراهم نمودند و حق بزرگی به گردن من دارند زندگی كنم .

كه رنج آنها رنج من وراحتی آنا راحتی من است ضمناً استاد آمریكایی وی كه با مرحوم دكتر رنجبر در آمریكا همكاری داشتند گفتند ما به افتخار این دانشجوی نمونه دوران استادی من آزمایشگاهی برای مطالعه پنبه و آمار آن در همان دانشگاه به نام دكتر رنجبر افتتاح نمودیم تا اینكه خاطره او در ذهن دانشجویان آمریكایی و خارجی برای ابد بماند خبر شهادت دكتر توسط یكی از بستگان من كه در آمریكا بودند به صورت تلفنی به استاد دكتر خبر داده شد . دكتر رنجبر پس از بازگشت از آمریكا در سال 58 به عنوان استاد در دانشگاه زنجان مشغول به تدریس شد . سر انجام در سال 61 به عنوان بسیجی از طرف جهاد دانشگاهی زنجان راهی منطقه كردستان شهر مریوان شد . كه در همان زمان توسط ایادی كفر به درجه رفیع شهادت نائل آمد .

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
وصیت نامه شهداء
وصیت شهدا
پیوندهای وبگاه
طراح قالب
ثامن تم
برچسب‌ها
وبلاگ های به روز
لیست وبلاگهای به روز شده
طراح قالب