تبلیغات
شهدا شرمنده ایم... - شهید حسین ریخته گران
شهدا را به خاک نه بلکه به خاطره ها بسپاریم...
. مقام معظم رهبری : شهادت بالاترین پاداش و مزد فی سبیل الله است *** هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
باسلام...
به وبلاگ "شهدا شرمنده ایم..." خوش آمدید.
نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
مطالب اخیر وبگاه

‹‹ و لنبلوكم بشئی من الخوف و الجوع و نقص من الاموال و الانفس و الثمرات و بشر الصابرین ، الذین اذا اصابتهم مصیبته قالوا انالله و انا الیه راجعون .››
برادر حسن ریخته گران به سال 1339 در خانواده ای كارگری در محلة‹‹ ملك›› اصفهان دیده به جهان گشود . و از آغاز سنین كودكی به همت پدرو مادر با مسائل اولیه اسلام آشنا شد .
 به خاطر حس كنجكاوی عجیبی كه داشت همیشه مورد علاقه و لطف دیگران بود و در سراسر دوران تحصیل در زمرة ممتازترین شاگردان مدرسه به شمار می رفت . در زمان شكوفا شدن انقلاب شركتی فعال در برپایی تظاهرات و تخریب مراكز فساد نظیر شراب فروشیها ، قمار خانه ها و سینماها داشت ولی با وجود حضور دائم در صحنة انقلاب لحظه ای از درس نیز غافل نشد و لذا دیپلم خود را با معدل 75 / 18 دریافت كرد و وارد رشتة زمین شناسی دانشگاه شیراز شد .

 در طو.ل مدت دانشجویی نیز از آنجا كه عشق به اسلام را در خون خود عجین می دید دست از فعالیتهای اسلامی برنداشت و با همكاری با انجمن اسلامی دانشگاه به افشای ماهیت گروهكهای روسی  آمریكائی پرداخت . با تعطیل جاسوس خانه ای فرهنگی آمریكا دانشگاهها كه خود او نیز در این رابطه همت گماشت به جهاد سازندگی روی آورد و از نزدیك با محرومیت مردم روستاها كه خود را جرئی از آنان می دانست همنشین شد . و در این رابطه خدماتی انجام داد .

 

برادر ریخته گران پس از مدتی با عشق به شهادت و شناختی كه از سپاه پاسدادران داشت به عضویت سپاه شیراز در آمد و پس از گذراندن دوران مقدماتی سپاه به عنوان یكی از مربیان نظامی به فعالیت پرداخت . و یكی از اقدامات او در این زمینه آموزش و اعزام بیش از دوهزار نفر از نیروهای مردمی و سپاهی به جبهه های نبرد بود . در طول مدت خدمتش سه بار داوطلبانه به جبهه عزیمت كرد .

 

 بار اول در جبهة آبادان ، فرماندهی سه قبضه خمپارة 120 میلیمتری را به عهده گرفت و بر اثر اصابت تركش خمپاره مجروح شد ولی به لحاظ اخلاص و نیروی ایمان پس از یك روز ماندن در بیمارستان دوباره به جبهه بازگشت . بار دوم به جبهة میمك اعزام شد و بار سوم در آخرین مأموریتش در جبهة سوسنگرد در حالیكه فرماندهی عملیات را بر عهده داشت در طریق الله این ره صد ساله را یك شبه پیمود و به معشوقش پیوست .

 

 شب شنبه 26 / 6/ 60 گروه اعزامی را در مقر مجتمع نموده و آنان را برای حمله سازماندهی می كند . حمله آغاز و درگیری سختی شروع می شود و برادر ریخته گران در نخستین لحظات صبح روز بعد در حالیكه با كلماتی دلنشین به نیروهای اسلام روحیه می داد مورد اصابت گلوله قرار گرفت و شربت شهادت نوشید و پیكر پاك او پس از هفتاد روز از كربلای سوسنگرد به اصفهان انتقال یافت و به خاك سپرده شد .

از خصوصیات بارز و اخلاق حسنه اش بود كه از اصل در كلاسهای نظامی خود استفاده كرده و در آغاز كه نكات اخلاقی را متذكر می شد .

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
وصیت نامه شهداء
وصیت شهدا
پیوندهای وبگاه
طراح قالب
ثامن تم
برچسب‌ها
وبلاگ های به روز
لیست وبلاگهای به روز شده
طراح قالب